Ájurvéda

Ájurvéda je sanskrtské slovo, složené ze slov „aju“ - věk a délka života, „r“ - týkající se, a „véda“ - vědění a znalost. Přeložíme-li tedy tato tři slova a pospojujeme je, znamená to „věda o životě“. Ájurvéda vznikla v Indii asi před 5000 lety a je považována za nejstarší a nejucelenější léčebný systém na světě. Převážná většina léčebných systémů a postupů používaných v současné době v západním světě se vyvinula právě z ájurvédy.

V současné době se ájurvéda dostává opět do středu zájmu, což jednak reflektuje návrat člověka k přírodě a přírodním prostředkům a jednak proto, že i moderní věda oceňuje obdivuhodné účinky starých receptur. Stále oblíbenější jsou i ájurvédská ošetření těla - masáže, ale nejen ty, týká se to i speciálně sestavených ošetření pro pleť spolu s ájurvédskou kosmetikou, která dokáže znovu nastolit rovnováhu v pleti.

 

 

Ájurvédská kosmetika se vyrábí v ekologické oblasti středních Himalájí, podle prastarých léčivých receptur, ruční technikou výroby. Kosmetika byla mnoho staletí vyvíjena a zdokonalována experimentováním s hojivými bylinami, jejími výtažky a oleji přesně podle ájurvédských receptur.

Při správném používání vhodně zvolených přípravků se organismus navrátí zpět do své přirozené rovnováhy. Tělo se pak i nadále snaží, jakožto ideální stav pro své fungování, tuto rovnováhu udržet. Přípravky ájurvédské kosmetiky jsou určeny nejen na obličej, ale i na vlasy a tělo.

Základní filozofií ájurvédských výrobků je :

  • Tělo se aktivuje tak, aby si pomohlo samo.

  • Hojení a náprava vychází z těla samotného.

  • Výsledky jsou velmi uspokojivé a mají dlouhodobý efekt.

 

www.aryanveda.cz

zpět